Konserwowanie i pielęgnacja wymienników ciepła

Trudnią niemało czasu, znacznie

Wymiennik ciepła, podobnie jak każde inne urządzenie wymaga odpowiedniej pielęgnacji oraz regularnego przeprowadzania prac konserwacyjnych. Nie zajmują one zbyt wiele czasu, a znacznie wydłużają żywotność takiego wymiennika oraz poprawiają jego funkcjonowanie.

Ponieważ wymiennik ciepła jest stałym elementem systemów wentylacyjnych nie tylko w budynkach mieszkalnych, ale i w obiektach przemysłowych, na przykład w halach produkcyjnych, jego sprawne działanie ma wpływ na różne sfery życia. W domach oddziałuje na zdrowie mieszkańców, a na halach odbija się na efektywności procesów produkcyjnych.

Jeśliby miejscu doprowadzić

Urządzenia te niemal zawsze pojawiają się w tych zakładach, gdzie istotne jest chłodzenie chociażby produktów spożywczych. Gdyby w tym miejscu doszło do zablokowania kanałów przepływowych w wymienniku, zaistniałoby także prawdopodobieństwa wystąpienia poważniejszych usterek w całym systemie chłodniczym.

Nieplanowane zastoje w procesie produkcji czy przetwórstwa żywieniowego natomiast bywają zawsze uciążliwe i przynoszą ogromne straty, więc lepiej jest jednak poświęcić odrobinę czasu na przejrzenie wymienników ciepła i przeprowadzenie prostych prac konserwacyjnych.

Monitorowanie utrzymuje

W ramach profilaktyki możemy skorzystać z pomocy specjalnego monitoringu, który po przeanalizowaniu warunków pracy urządzenia określa jego sprawność. Takie monitorowanie trwa nie więcej niż godzinę, a pozwala otrzymać rzeczywisty obraz stanu technicznego, bez przerywania procesów produkcji.

Zważywszy powstawanie trudnych usunięcia osadów

Co ważne, najprostszą czynność konserwacyjną - mycie można wykonać bez rozkręcania wymiennika, w obiegu zamkniętym, co także jest ułatwieniem. Ze względu na powstawanie trudnych do usunięcia osadów należy używać odpowiednich środków chemicznych, zaś personel wykonujący tę pracę powinien wcześniej przejść właściwe szkolenie